תאום ציפיות לקראת עונת התחרויות הבאה

 
Omry Peled  
 
יוני 7, 2015  
   

 

עם סיום ה-Open, ה-RFA והריג'נלס, עונת תחרויות הקרוספיט המשמעותיות מאחורינו והגיע הזמן לסיכום קצר והצבת יעדים חדשים.

נתחיל דווקא בהטלת פצצה:

במציאות של הענף היום בעולם, אם אין לכם בסיס משמעותי של כוח או יכולת מרשימה בהתעמלות כנקודת פתיחה ואתם סביב גיל 25+, רוב הסיכויים שלא תגיעו רחוק בתחרויות בינלאומיות!

אתם יכולים להתמרמר אבל זו עובדה מוגמרת וחשוב לדעת את זה לפני שמציבים יעדים ולכוון את תוכנית האימונים שלכם לכיוון רלוונטי!

זה לא אומר שאתם לא נחמדים, משקיענים וחתיכי על, זה כאן כדי להזכיר שאחוז קטן מאוד מאוכלוסיית מפלצות הקרוספיט בעולם דורך על רחבת התחרויות הבינלאומיות ואין אביזר לבוש, טייפינג או כמות לייקים בפייסבוק עם תמונה שרירית  שיפצה על חוסר יכולת מול שאר המתחרים האחרים.

אז במקום לשחק בנדמה לי ולהתאכזב כמעט בוודאות, תיאום הציפיות הזה חשוב מאוד!

 

כשמדברים על תחרויות יש כמה רמות או דרגות אם תרצו:

תחרות פנים מועדונית

אתגר ידידותי שאנחנו עושים מידי פעם – אם זה אימון Benchmark , נסיון למצוא משקל מקסימלי בהנפות או אתגר חודשי כזה או אחר.
נשמע פשוט וסתמי אבל אפילו כאן נדרשת שליטה ברמה גבוהה באלמנטים המבוצעים, כדי להגיע לתוצאה טובה ביחס לשאר המשתתפים.

רובכם בטח תרצו לדפדף הלאה ופשוט לשכוח את הסעיף הראשון אבל דווקא הוא רלוונטי יותר מכל השאר לכלל המתאמנים המנוסים במועדון.

השאיפה הגדולה ביותר שלכם כמי שמכוונים לעבר מסלול תחרותי צריכה קודם כל להיות מסוגלים לבצע כל אימון המפורסם על הלוח Rx'd – כמו שהוא, מבלי לשנות או לבצע הקלות ובמסגרת זמן רלוונטית לאותו אימון.

כשתגיעו לנקודה הזאת, אתם כבר בכושר א-ד-י-ר ומגיעה לכם חתיכת טפיחה על השכם :)

 

תחרויות ארציות בין מועדונים

עם התעוררות הענף בישראל, קמות יותר ויותר "מיני תחרויות" חד-יומיות המאפשרות לכם לצאת ולבחון את היכולת שלכם אל מול מתחרים אחרים מחוץ למועדון.

זהו שלב הכרחי והתפתחות טבעית שלכם כספורטאים. אין תחרות קטנה מידי או חסרת חשיבות.

צאו והתנסו במתח ובהכנה הפיסית והמנטלית המתלווים לכל אחת מהתחרויות. ככל שתתנסו יותר, זה יקל בהמשך במעמדים משמעותיים יותר!

 

 

אליפות הארץ

כיום קיימות שתי תחרויות משמעותיות המושכות את טובי הספורטאים בישראל להתחרות:

תואר הקבוצה הטובה ביותר (The affiliate cup) ותואר הגבר והאישה בעלי הכושר הגופני הטוב בישראל (RFA-fittest in Israel).

לשתי התחרויות יש צורך בהכנה ארוכה אם בבניית צוות מנצח או בעבודה על נקודות חלשות וחידוד שליטה במיומנויות.

אם בעבר שמחנו לקבל את כל מי שרק רוצה, היום קיים שלב סינון ראשוני המהווה רף כניסה (Open) וכבר לא פשוט להתקבל לתחרויות הנ"ל.

עד כאן הכל טוב ויפה ואם היינו ממשיכים לשחק בביצה המקומית, כולנו היינו מאושרים ושמחים בחלקנו ומרגישים בלתי מנוצחים. אבל…כשמגיעים לרמה הזאת מתחילים לזלוג החוצה לאתגר הבא ושם מדובר במשחק ברמה שונה לגמרי!

 

תחרויות בינלאומיות

כמו בישראל, גם ספורטאים תחרותיים בעולם רוצים לצבור נסיון (ולהרויח קצת כסף על הדרך…) ולטובת העניין, בוחרים מספר תחרויות במהלך העונה המושכות מתחרים נוספים ברמתם.

המבחן האולטימטיבי היום בענף הוא ה-Regionals, לשם מגיעים טובי הספורטאים לתחרות בה מוכרע מי יעלה לאם כל התחרויות, ה-!CrossFit-Games

נכון להיום ספורטאים ישראלים המעפילים לשלב ה-Regionals מתחרים מול חלק מהספורטאים הטובים בעולם, ב-Meridiian region בקופנהגן שבדנמרק.

כוח, גמישות, זריזות, מהירות, סבולת, קואורדינציה, שיווי-משקל, דיוק, שליטה במיומנויות בצורה אבסולוטית וחוסן מנטלי. אין לכם את כל החבילה הזאת? חכו שתהיה לכם ואז תנסו להשתלב ברמה הזאת, אחרת – כמי שחיים ונושמים תחרות ונוסעים כדי לבחון את עצמכם ברמה הגבוהה ביותר, מובטחת לכם אכזבה משמעותית, לא כי לא ניצחתם – פשוט כי המתכון מונח לכם מול העיניים וזה תלוי בכם להשיג את כל המרכיבים!

 

זהו קו העבודה שלנו במועדון וכבר צברנו מספיק נסיון ותארים כדי לדעת לזהות בכם את הפוטנציאל ולהתאים אתכם לשלב הרלוונטי. אם אנחנו טועים, אנחנו מבטיחים לא לעכב אתכם :)

מצד שני, אנחנו נחתוך די מהר במידה ואנחנו חושבים שקפצתם מעל הפופיק…

 

נתראה בעונת התחרויות הבאה, ההכנות מתחילות עוד רגע!

 

 

Back to basic

-Push-jerk (15min)

play with some weight

-Split jerk (15min)

play with some weight

-Kipping pull-ups (15min)

8 sets of X reps to practice efficiancy

Gymnastics 19:00

Ring Muscle ups!