אני מאמין!

 
Omry Peled  
 
מאי 1, 2016  
   

ה-אני מאמין!
הקו המנחה בבחירת תוכנית האימון של המועדון הוא שהתוצאות נמצאות בעבודה על נקודות החולשה ולא רק בפיתוח מנוע יעיל או כוח!

ב-3 השנים האחרונות, תוכנית האימונים של קרוספיט הרצליה נלקחת מהאתר הראשי של קרוספיט עם התאמות ושינויים קלים, במקרים בהם האימון לא ניתן לביצוע בקונסטלציה קבוצתית.
ה-Main site CrossFit פועל משנת 2003 בתבנית של 3 ימי אימון / יום מנוחה, תוך כיסוי כל מרכיבי הכושר-הגופני וכל המנועים המטבוליים, אל מול מגוון של תנועות וציוד.
אם אתם מחפשים לעשות קרוספיט – זה המקום למצוא בו תוכנית מאוזנת שתדאג שתקבלו ה-כ-ל ותפתחו כושר-גופני ברמה הגבוהה ביותר ללא העדפה לתחומים מסויימים.

מה שחסר בצורה זו של עבודה היא כמובן התייחסות אישית לנקודות חולשה של כל העושים בה שימוש וכאן אנחנו מציעים לכם שתי פלטפורמות נוספות למצוא את עצמכם ולהמשיך ולהתקדם:
הראשונה היא מגוון האימונים המשלימים, בהם תוכלו לפתח יכולת ספציפית בה אתם חלשים כגון סבולת ארובית באימוני ה-Endurance ,טכניקה בתחום הרמת המשקולות באימוני ה-Weightlifting, גמישות באימוני ה-,Mobility מיומנות בתרגילים מול משקל גוף באימוני ה-Gymnastics ועבודה על כוח וורסטיליות באימוני ה-Strongman.

בשנייה, צוות המאמנים במועדון יתאים לכם "שעורי-בית", כאלה שירדו עד לפרטים הקטנים ביותר ויאפשרו לכם להשתלט על רשימת התרגילים הארוכה שלפניכם.

קבוצת המתחרים שלנו עבדה עד לא מזמן עם תוכנית נפרדת, שהתבססה על ה-Competitors Train של בן ברג'רון – אחד המאמנים המובילים בעולם כיום בהכנת מתחרים ל-CrossFit-Games.

אחרי שנתיים מול התוכנית נתקלנו במספר בעיות:
1.נוצרה קהילה נפרדת בתוך המועדון, קבוצה לא מבוטלת של אנשים שמתאמנים בעיקר לבד ולא מחוברים לנעשה במועדון.

2.הנחת היסוד של התוכנית היא שהמתאמן שולט ברמה גבוהה בכל התרגילים והמיומנויות. בגלל העומס האדיר של האימונים (15 שעות בשבוע…) ובהתחשב בעובדה שאף אחד מהמתחרים לא עושה זאת במשרה מלאה – לא ממש נותר זמן לעבודה על נקודות תורפה-מרכיב קריטי לכל מתאמן ולמתחרים בפרט.

3.רוב העושים שימוש בתוכנית מגיעים באופן עצמאי על פני כל שעות היום – דבר הלא מאפשר להצמיד מאמן לקבוצה ובכך בעצם אתם שוב, לבד!

4.התוכנית מכוונת לתחרות שלצערי הולכת ומצטמצמת בעיקר לאלמנטים מול מוט ולא מפתחת וורסטיליות כמו הכוונה המקורית באימוני קרוספיט.

עם סיום תחרות נוספת (משחקי ה-RFA 2016( ועם הסקת המסקנות שלי בעקבותיה, גם ברמה המקצועית (מיקום המתחרים שלנו בתחרות) וגם ברמה החברתית (הירתמות המועדון לעזרה ונוכחות בתחרות כקהל), הוחלט על מספר חידודים שלדעתי יזכירו לכולנו למה נכנסנו ואיך עושים את זה בצורה הטובה ביותר:

1. אנחנו עובדים במתכונת של 3 ימי אימון / יום מנוחה.

2.יום המנוחה מוקדש למיומנויות מעולם ההתעמלות או חיזוקים ספציפיים אל מול משקל גוף ובשאר הזמן על טכניקה מעולם הרמת המשקולות.

3.האימון היומי של המועדון הוא האימון היחידי שניתן לבצע באותו יום!
זה כולל אותי, את צוות המאמנים, את המתחרים, המתאמנים הוותיקים כמו את המצטרפים החדשים.
We Program for the best & scale for the rest

במידה ואתם סובלים מפציעה כלשהי שלא מאפשרת לכם לבצע אחת או יותר מהתנועות באימון, תקבלו חלופה שתשמור אתכם באותו דף כמו כולם, שלא תלכו לאיבוד…

4.לא ניתן ללכת אחורה בתוכנית או להשלים אימון שהפסדתם. פספסתם? תמשיכו הלאה גם אם זה היה אימון מאוד "מגניב".

5.פעילות מעבר לאימון היומי תהיה עבודה על נקודות התורפה שלכם אל מול תוכנית מסודרת, כגון: תוכנית כוח, עבודה על מיומנויות, שיפור מרכיב כושר כזה או אחר.

6. לא ניתן להתאמן במועדון על בסיס Open Gym בלבד, אנחנו לא חדר כושר…כל המתאמנים מחוייבים לקחת חלק באימוני הקבוצה שם אתם מרוויחים את כל מה שצוין בפוסט הזה.

הבעיה העיקרית הייתה מאז ומעולם עם החבר'ה הוותיקים במועדון, מי שמרגישים שכבר ראו ועשו הכל!!! ולכם יש לי מסר אחד פשוט וברור:
ביום בו תצליחו לעמוד באימונים המפורסמים מבלי לשנות בהם דבר ובתוצאות מרשימות, נחשוב יחד מה לעשות אתכם, כרגע אין חיה כזאת – לא במועדון ולא בארץ…
מי שמרגיש שהמסגרת הזאת מגבילה אותו ומונעת ממנו להתקדם (???) מוזמן לנסות כל אחד מהמועדונים הרבים שצצים בכל פינה היום בארץ ולהחליט מה מתאים לו…

לסיכום, גורילות
תתרכזו בכל יום לסיים את המשימה היומית בצורה הטובה ביותר מבלי לדלג על אימונים שאתם מרגישים שמיותרים לכם או שלא מתחשק לכם לבצע…
תעשו את שעורי הבית שלכם לכל אורך השנה ולא רק לקראת עונת התחרויות, תתחילו להכניס את הראש שלכם לעניין התזונה, תקפידו להיות חלק מההווי של המועדון ולא להיות מרוכזים נטו במשקלים/זמנים/חזרות/שיאים אישיים… ויחד – נמשיך להיות המקום בו אתם מגשימים כל מטרה לשמה הגעתם אלינו!

WOD (program rest day…)

Dumbbell snatch

*10min

Kettlebell snatch

*10min

Barbell power snatch

*25min 

Choose weight you can manage with the best form possible!

Gymnastics

handstand balance drills :)